Завантаження погоди...


  • 08.10.2017
  • Автор:  Прес-служба ДП "Сарненського лісгоспу
  • Загальні новини

Плановий семінар у Страшівському лісництві

Плекання лісів - невтомна робота лісівників
Наступний із планових циклових практичних семінарів Сарненського лісового господарства відбувся вчора у Страшевському лісництві. Періодично, директор лісгоспу Сергій Белеля разом з інженерами підприємства та лісничими, організовують заходи для обміну досвідом, набуття навиків та напрацювання дорожньої карти ведення лісового господарства.
Основними об’єктами практичного семінару були лісокультурні площі. Усіх присутніх втішив хороший стан плантацій сосонок одно та двох річного віку. Спостерігали добрий річний приріст дещо старших насаджень. Гарні результати дають ділянки експериментального лісовідновлення з приміненням різних схем посадки та змішування деревних порід. 
Виправдовує себе й дослідна методологія останніх років, запроваджена в кожному лісництві, коли частково проводили посадку готових сіянців, залишали декілька рядів біля стіни лісу під природне відновлення, проводили сприяння природному поновленню, створювали культури методом посіву та використовували різні схеми й наукові підходи для заліснення зрубів. 
Проаналізували стан лісокультурних площ, де проводили освітлення, прочищення та прохідні рубання. Всього відібрали для огляду 28 об’єктів лісогосподарських площ. Адже насадження, які доглядають державні лісгоспи - це промислові ліси, й фахівці-лісоводи несуть відповідальність за стан кожного лісового кварталу, щоб отримати економічну віддачу у повсякденній роботі й забезпечити здорове екологічне середовище для майбутніх поколінь. 
Але найбільше часу учасники семінару у Страшевському лісництві провели на проблемних ділянках, де присутні шкідники і хвороби лісу й спостерігається всихання дерев. Бо ж немає готових рекомендацій, як «вилікувати» площі, які хворіють внаслідок кліматичних змін у природі. Адже відомо, що після тривалої засухи останніх років, рівень ґрунтових вод понизився і де вологи вкрай не вистачає, рослини дуже ослаблені. В такому стані їх активно атакують шкідливі комахи. Тож досвідчені професіонали продовжили наболілу тему про жуків-короїдів, визначалися із стратегією виявлення локальних місць зимівлі шкідників, які спричинили справжню «біологічну пожежу» соснових лісів. Висловлювали конкретні пропозиції, як слід локалізувати заражені ділянки, а де можливо – врятувати дерева. Тому що, здебільшого, за двохрічний період враження лісів жуками короїдами, вирубують вже всохлі дерева, а шкідники вражають і знищують все нові площі, які відразу помітити дуже важко. Озвучені версії аналізували, формували висновки. 
У створення, відновлення й вирощування лісів вкладаються величезні затрати людської праці й коштів. Тож надзвичайно важливо вберегти ліс від руйнації, а кожне деревце - від всихання. Для цього потрібні постійна увага, професійні знання й уміння та повсякденна невтомна робота спеціалістів. Лише на перший погляд здається, що ліс був є і буде. Але в умовах сьогодення вкладаються неймовірні зусилля задля перспектив здорових лісів на Поліссі.