Завантаження погоди...


  • 09.08.2018
  • Автор:  Пресслужба Сарненського лісгоспу

Полювання в рамках закону

На території Сарненського району станом  на 1.01.2018 року зареєстровано 12 користувачів мисливських угідь , що ведуть свою господарську  діяльність  у відповідності до Закону  України «Про мисливське господарство та полювання».Загальна площа мисливських угідь Сарненського району складає 145,6 тис. га, кількість офіційно зареєстрованих мисливців -830 чоловік ,отримали контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на 1.08.2018року 530 мисливців.
Щороку користувачі мисливських угідь свою мисливську діяльність здійснюють на основі «Лімітів використання мисливських тварин».
В цьому році Міністерство агрополітики своїм наказом від 7.05. 2018 року за № 232 затведило « Ліміти  використання мисливських тварин державного лісового фонду « у сезон полювання 2018-2019 років. Ліміти затверджено відповідно до вимог частини 1 статті 16 Закону України  «Про мисливське господарство та полювання».
Строки полювання, а саме конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин ,дні полювання протягом тижня та порядок його здійснення ,а також норма добування мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь у межах строків визначених Законом України «Про мисливське господарство та полювання»  за погодженням обласного управління лісового та мисливського господарства та екологічної служби області.
Документами , що дають право на полювання згідно статті 14 Закону України  «Про мисливське господарство та полювання» є : 
- посвідчення мисливця;
- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
- дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка,  дозвіл  на  діагностичний  та селекційний відстріл );
- відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською  зброєю;
- паспорт на собак мисливських порід.
Зазначені документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати  контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
За ліцензією здійснюється полювання на кабана, лань, оленів європейського та плямистого, козулю, муфлона, білку, бабака, бобра, борсука, ондатру, куницю лісову.
За відстрільною карткою здійснюється полювання на пернату дичину, кроля дикого, зайця-русака, єнотовидного собаку, вовка, лисицю, шакала, куницю кам'яну, норку американську, тхора лісового.
За дозволом може здійснюватися відстріл будь-якого виду мисливських тварин з метою селекційного відбору, ветеринарно-санітарної експертизи, регулювання чисельності.
Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки та шакала дозволяється здійснювати також за наявності у мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.
Ліцензії мисливцям видаються користувачем мисливських угідь, який отримує їх у обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
З метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, а також середовища їх перебування забороняється:
1)    полювати без належного на те дозволу; полювання на тварин, які не зазначені у дозволах на добування мисливських тварин або понад встановлену в цих дозволах норму;
2)    полювання в заборонених для цього місцях, а саме:
-    на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду;
-    на  відтворювальних  ділянках (крім відстрілу і відлову хижих та  шкідливих  тварин);
-    у межах населених пунктів (сіл,  селищ,  міст);
-    в угіддях, не зазначених у дозволі;
-    на відстані  ближче  ніж  200  метрів від будівель населенного пункту та окремо розташованих  будівель,  де  можливе  перебування людей;
3) полювання у заборонений час, а саме:у не  дозволені  для  полювання строки  на  відповідні  види тварин та в темний період доби ;
4)полювання із застосуванням  або використаннм заборонених знарядь та забороненими способами;
5) транспортування  або  перенесення  добутих  тварин  чи їх частин  без  відмітки  цього  факту  у щорічній контрольній картці обліку  добутої  дичини  і  порушень  правил  полювання, а також у дозволі  на  їх  добування;
6) допускання собак у мисливські угіддя без нагляду;
7) полювання з порушенням установленого для певної  території  порядку здійснення полювання;
8) полювання на заборонених для добування тварин;
Зазначені вище дії відповідно до законодавства кваліфікуються як незаконне полювання. Особи,винні у незаконному полюванні, несуть відповідальність у відповідності до діючого законодавства.
Згідно статті 85 Кодексу України про адміністративні порушення за порушення правил використання об’єктів тваринного світу  – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладання штрафу на посадових осіб – від тридцяти до дев’яносто  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне порушення правил полювання - тягне за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об'єктів тваринного світу  або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення. На посадових осіб – від дев’яноста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадан з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу.
Відповідно до статті 39 Закону України  «Про мисливське господарство та полювання» посадові особи державних лісогосподарських підприємств - державні районні мисливствознавці , головні лісничі ,лісничі , мисливствознавці лісгоспів мають право :
1) перевіряти  документи на право полювання та добування мисливських тварин в інших цілях, зупиняти транспортні засоби та проводити їх огляд та огляд речей ,знарядь полювання ,добутої продукції та інших предметів;
2) доставляти  осіб ,які порушують вимоги законодавства ,до органів внутрішніх справ, органів місцевого самоврядування ;
3) вилучати в осіб ,які порушують правила полювання знаряддя добування тварин ,транспортні засоби ,обладнання і предмети ,що були знаряддям порушень ,незаконно добутих тварин та іншу продукцію полювання ,а також відповідні документи ;
4) складати  протоколи про порушення правил полювання ;
5) проводити фотографування, звукозапис, кіно- та відеозйомку як  додаткові заходи для запобігання  та розкриття порушень правил полювання  установлених  Законом;
6)зупиняти чи припиняти полювання та іншу діяльність що проводиться з порушенням Закону ;
7) розглядати в установленому законодавством  порядку справи про адміністративні порушення,пов’язані з добуванням мисливських тварин ,порушенням  вимог щодо ведення  мисливського господарства ,у тому числі користування мисливськими угіддями,і накладати адміністративні  стягнення .
Важливим  при проведені полювань  є дотримання правил техніки безпеки при безпосередньому проведенні полювання та при поводженні із зброєю на полюванні.