Завантаження погоди...


  • 31.05.2018
  • Автор:  преслужба ДП"Сарненський лісгосп"
  • Загальні новини

ПРО ПОРЯДОК ВИДАЧІ ЛІСОВИХ КВИТКІВ НА ЗАГОТІВЛЮ ДРУГОРЯДНИХ ЛІСОВИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ПОБІЧНИХ ЛІСОВИХ КОРИСТУВАНЬ В 2018 РОЦІ НА ТЕРИТОРІЇ ДЕРЖАВНОГО ЛІСОВОГО ФОНДУПідставою для заготівлі другорядних лісових матеріалів та продукції побічного користування є лісовий квиток, який видається суб’єктам підприємницької діяльності на основі „ Заявки на отримання лісового квитка” в об’ємі розподілених лімітів, затверджених Рівненською обласною радою. Заявки на отримання лісового квитка видає Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, що знаходиться за адресою м.Рівне, вул. Пушкіна,26.
Лісові квитки видаються в одному екземплярі по видах сировини на кожного суб’єкта господарювання із зазначенням місця розташування заготівельного пункту, на якому він дійсний, та термін його дії. Термін дії лісового квитка визначається тривалістю сезону заготівлі та врожайністю лісових ресурсів і залежить від об’єму замовленого ліміту та спроможності лісокористувача.
За заготівлю другорядних лісових матеріалів та побічних лісових користувань без лісового квитка застосовуються штрафні санкції до суб’єктів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 „ Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди , заподіяної лісу”. Суворо заборонена заготівля лісових ресурсів в природно-заповідному фонді як для населення так і для суб’єктів. При цьому застосовуються санкції відповідно до постанови КМУ № 541 від 24.07.2013 року „ Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд”.
З метою раціонального використання лісових ресурсів і збільшення надходжень до місцевих бюджетів, відповідно до статті 251 Податкового кодексу України Рівненською обласною радою прийнято рішення від 23 грудня 2016 року „ Про встановлення ставок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів”. Цим рішенням обласна рада затвердила ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів та заготівлю другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань, використання корисних властивостей лісів. Щороку наростаючим підсумком проводиться індексація ставок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, затверджених цим рішенням. Рентна плата за видачу лісових квитків проплачується в касу лісгоспу, останній на протязі трьох днів в повному обсязі перераховує дану суму на рахунок сільської ради за місцем розташування заготівельного пункту.
Встановлені ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів та заготівлю другорядних лісових матеріалів на 2018 рік (за 1 кг. в грн.):

Сіно -- 0.029
Брусниця,журавлина,чорниця,лохина, суниця, обліпиха -- 1.427
Горобина звичайна,горобина чорноплідна, бузина -- 0,331
Калина,малина -- 0.952
Ожина -- 0,475
Інші -- 0.044
Гриби білі -- 1.668
Гриби лисички -- 1.427
Гриби опеньки -- 0,952
Інші гриби -- 0.475
Горіхи ліщини -- 1.427
Сік березовий -- 0.238
Кора соснова -- 0.08
Лікарсько технічна сировина в сухому вигляді -- 0,977
Лісова підстилка -- 0,19
Очерет -- 0,245
Деревна зелень -- 0,040