Завантаження погоди...


  • 26.06.2019
  • Автор:  Прес-служба ДП"Сарненський лісгосп"
  • Загальні новини

Сезон збору ягід чорниці

Розпочався сезон заготівлі ягід чорниці. Заготівля ягід чорниць відноситься до побічних лісових користувань (ст..67 Лісового кодексу України). Згідно з розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації «Про затвердження максимальних норм безоплатного збору громадянами дикорослих трав´яних рослин ,квітів, ягід, горіхів тощо» від 3.05.2007 р. в лісах державної комунальної власності, а також за згодою власника в лісах приватної власності зазначеної області, встановлені такі норми:
суниця -10 кг.;
чорниця  – 12 кг.;
гриби білі та лисички – по 30 кг. ;
опеньки та інші – 50 кг. ;
трав´яні лікарські рослини, квіти, коріння, трава конвалії – 10 кг. ;
цмин  пісковий, квіти – 10 кг. ;
горіхи ліщини – 1кг.

Заготівля побічних лісових користувань (ягід чорниць) для потреб виробничої та комерційної діяльності відноситься до спеціального використання, проводиться за плату на підставі спеціального дозволу – лісового квитка і тільки в межах відведених ділянок лісу та виділеного ліміту. На виконання рішення Рівненської обласної ради від 23.12.2016 р. № 441 «Про встановлення ставок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів» в 2019 році встановлено слідуючі ставки рентної плати за заготівлю продукції побічних користувань за 1 кг.:
чорниця, журавлина, брусниця, горіхи, лохина, суниця, обліпиха – 1 грн.63 коп.;
горобина звичайна чорноплідна, бузина – 0,378 грн.;
калина, малина, опеньки гриби – 1,087 грн.
За порушення заготівлі продукції побічних користувань для потреб виробничої та комерційної діяльності без спеціального дозволу – лісового квитка, на порушників складається протокол про адміністративне порушення, сума нанесених збитків визначається відповідно до Постанови КМУ від 23.07.2008 № 665 «Про затвердження такс для обчислення шкоди, заподіяної лісу».